Header Ads

Sorgulamadan Olmuyor Be!


    


     
     Bloğu istemsiz şekilde ihmal ettim biliyorum. Aslında çok fazla şey oldu, yazmak istediğim çok fazla an oldu da benim yazmaya elim gitmedi. Burada pek çok konuda yer verdiğim yakın bir arkadaşımdan bahsetmiştim okuyanlar belki hatırlar; Hopalı.

     Ona destek olmak için kendimi soyutladım gibi. 6 senelik bir ilişkisi vardı, sevgilisi iskeletor kızı evleneceğiz diye oyaladı da oyaladı. Çocuğun ailesi çok kötü çıktı, kız aşırı derecede yıprandı. Akıllansın diye ayrıldı, çocuk onca şeyi hiç yapmamış, sanki ailesi kızın hayatını mahvetmemiş gibi kızı suçladı. Ve sadece bir kaç ay sonra başka biriyle çıkmaya başladı. 


     İnanın insanın dostunun üzülmesi çok fena durum. Yapmak istediğiniz çok şey var ama hiç bir şey yapamıyorsunuz. 6 yıllık ilişki ya 6 yıl. Bu erkekler ne kadar çabuk unutuyor ne çabuk siliyorlar. Sevgilerine inanmak gerçekten güç artık. Sevdiklerini o kadar hoyrat seviyorlar ki kırıp dökmeden yapamıyorlar. Sevdim dedikleri de o anlık, bitiyor hemen başkası. Oh ne rahatlar ya. Ben bile o kadar olaylı ve incinerek ayrıldığım ilişkimden sonraki 3 4 yıl ruh gibiydim, bırak kimseyle çıkmayı görüşemedim, konuşamadım bile. Onların sevgi anlayışlarıyla bizimki farklı anladığım kadarıyla. Biz mutluymuşuz gibi davranırken mutsuzken onlar tam tersi ayrılınca seviyormuş gibi davranırken araya 3 5 yara bandı sıkıştırabiliyorlar. Vallahi takdir edilesi. 


     Şu zamana kadar ayrı olsa dahi içinde bir ümit taşıyan, ilişkisine senelerce emek verip her şeye katlanan, kan kussa kızılcık şerbeti içtim diyen dostum 2 günlük kızla sevdiği adamın söz fotoğrafını görüp yıkıldı. Ve ben adalet konusunda hayatı sorgulamaya başladım. Tamam hiç bir zaman iskeletoru kankama layık bulmadım, zaten hiç sevmezdim de. Yine de dostum seviyordu, napabilirdim ki. Barışsınlar diye çok çaba harcadım ama olmadı. 


     En az arkadaşım kadar yıkıldım. Çünkü ne hissettiğini biliyorum. Ben de sevdiğim adamı ayrıldıktan sonra bir kızla aynı fotoğraf karesinde gördüğümde sabaha dek ağlamıştım. Biliyorsun değmiyor, istemiyorsun da olanlar hep aklında oluyor. Ama ta içinde bir yerler eziliyor, hırpalanıyorsun, acıtıyor. Hayatı sorgulamaya başlıyorsun. Sen hep iyisin ama yaralanan hep sensin. Hayat hayallerine ve planlarına bakmadan ağzının payını öyle güzel veriyor ki hayretler içerisinde kalıyorsun. Üstelik onlarınki daha çok yeni bir ayrılık, nasıl hazmetsin nasıl nefes alsın nasıl yaşasın? Zor çok zor.


     Çok fazla ilişki yaşayan insanlarda bu olayı görmezsiniz çünkü ayrıla ayrıla atlatmayı öğrenmişlerdir. Ama bazı insanlar kırılmaktan deli gibi korkar o yüzden kimseyi alamaz kolay kolay. Ben gibi Hopalı gibi ... Sanki iki kez severse insan, aslına ihanet edermiş gibi. Biliyorum saçma bir düşünce, nasip de var işin içinde. Allah bizi en layık olduklarımızla birleştirmeye çalışıyor onu da biliyorum yine de bu kadar kırılmak zorunda mıydık be? Yani bir onla bir bunla gönül eğlendiren karaktersiz insanlar koşarken biz düşe kalka yürümek zorunda mıydık? Bilmiyorum. Tek bildiğim çöktüğüm. Ve bir daha 'seni seviyorum'un benim için fazla anlam ifade etmeyeceğine emin olduğum.

6 yorum:

 1. Hayat Her şeyle insanı sorgulatıyor Maalesef ki Hayatın getirdikleri hep acı hüzün çoğu zaman Ama NE Yaparsın Bazen sadece Seni Seviyorum Demekle olmuyor Sevmek ve sevilmek kavramlarını o kadar Yıprattılar ki Arık inanır-mısın Seni Seviyorum kelimesini Benim için bile Hiç bir şey ifade Etmiyor Erkek Milletini Anlamak Ayrı bir şey Zaten Galiba Çoğu Erkek Kendini bulunmaz Bursa Kumaşı sanıyor ...Arkadaşına gerçekten Çok üzüldüm Dilerim bundan sonra ki hayatı Çok daha güzel olur Rabbım onunda Senin de gönlünüze Göre Versin inşallah Her zaman En güzeline Sığınmaktır ...Sizlerde Em güzeline Emanet olun ..Sevgiler

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hem de nasıl yıprattılar anlamını yitirdi içi boşaldı sevmelerin. Ne kadar doğru demişsin yersiz bir egoları var. Amiiin duaların için çok teşekkür ederim. Sevgiler :)

   Sil
 2. off çok kötü bir durum çok üzüldüm gerkçekten :( inşallah çabuk toparlanır, erkekleri anlamak çok zor. nasıl davranacağımızı bilemiyoruz artık

  YanıtlayınSil
 3. Günaydın!..ben bu blogu sevdim,bilmenizi istedim :)
  Ama menü yok gibi var mıydı,varsa gösterin yoksa ekleyin,çok keyiflisiniz takipteyim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yaa çok teşekkür ederim. Menü derken kategorilere bölmeyi mi kastettiniz bilmiyorum eğer öyleyse beceremedim ama blog arşivi var gelenler yazılara oradan ulaşabilir diye düşündüm menü olayını yeniden araştıracağım teşekkürler

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.