Ali Kınık Dinliyorum Aklım Kapalı - yazimbari

4 Ocak 2018 Perşembe

Ali Kınık Dinliyorum Aklım KapalıBu bir hikayenin bitişi midir?
Bu kanlı bir veda mıdır? Bu son savaşçının yediği kurşun Bu son kalenin de düşüşü müdür? Dalgaların çekilişi bayrakların yıkılışı Bu şarkıların susuşu mudur? Ömrüm kanıyor ömrüm Bildiğin gibi değil… diyor Ali Akın, ben adeta bu tınıda önünü ardını farkında olmayan bir bağımlı gibi aklımı kapatıp ruhuma teslim oluyorum.

Benden uzun yaşasın diye ettiğim duaların hepsini geri aldım, hepsi için Tanrı'dan binlerce kez özür diliyorum. Normalde yazmazdım bunu ama ağır geliyor, yeter. Geliyorlar ve beni yargılıyorlar. Kaçtığım yerle yargılıyorlar koşarak kaçtığım hem de. Diktiğim yerlerin izlerine vura vura. Hoşlarına gitmiyor mutlu oluşum, kendi halimde oluşum. Zamanında insanlara gösterdiğim mutlu anların sahte olduğunu ispat edercesine saldırıyorlar. Oysa ben mutlu olmak dışında bir şey yapmadım. Ben buradayım diyorum, hayır oradasın diyorlar. Doğru yaşıyorum diyorum, geriye bak utanacak şeylerin var diyorlar. Ben değilim o olayların merkezleri, beni ilgilendirmiyor ben hatasızım diyorum, e senin seçimin değil miydi diyorlar.

Hiç bitmiyor. Beyhude diyorum çabanız, beni kıramazsınız. Kıramıyorlar ama yargılıyorlar. Etrafa yargılatmaya çalışıyorlar. İstiyorlar ki başkasının hatasından, kötülüklerinden ben utanç duyayım. Neden ben iyiyken hep hatasız yaşamışken, kötülerin yaptıklarından utanç duyayım. İnsanları tanıyamamış olmak benim tercihim miydi? Değil. Oluyor işte insanım ya ben, ben de hata yapıyorum demek ki. Ne zaman bitecek bu? Sanırım hiç bitmeyecek. Gördükleri her kötü şeyi bana bildirecek "bak gördün mü, biz demiştik, anlattıkların hikayeymiş, yaşadıkların yalanmış" diyecekler. Ama bu çok vicdansızca. Bitmeyen bir sürgün gibi.


Keşke ölseydin, şu fena hale gireceğine, insanlıktan çıkacağına keşke ölseydin. Gurur duyma hayali kurduğum şeylerden utanç duyacağıma, bağıracağım insanlara aksini ispat edebileceğim iç acıtıcı cümlelere sineye çekerek arkaya atıp canım sıkılmamış gibi yapacağıma. Öldü gitti verebiliyorsa Allah'a verir hesaplarını derdim. Hayatıma zararın olmazdı. Keşke ölseydin, keşke ölsen..

Zaten şu halin yaşamak değil...

2 yorum:

  1. Bir zamanlar ben de çok dinlerdim Ali Kınıkı. Şimdi denk gelirse dinliyorum :)

    YanıtlaSil

Post Bottom Ad

Responsive Ads Here