Değişik Biri - yazimbari

11 Ocak 2018 Perşembe

Değişik Biri


     Yeni bir adam anlatacağım şimdi hazır olun, yine okurken nereden buluyorsun sen kız değişik insanları diyeceksiniz. 

     Kısa bir süre önce bir sınıf arkadaşımla konuşmaya başladık, konuşma dediğim geyik. Kendisi gayet iyi bir insana benziyordu efenim kötü de demiyorum da iyi de diyemiyorum şu an neyse konuya geçeceğim. 

     Her erkek arkadaşımda olduğu gibi kendisinin öncelikle eski sevgilisini dinledim. Psikolog profilini severim anlatın efenim dert anlatın keder anlatın yeter ki çözebilelim, tek gayem herkesin mutlu olabilmesi vallahi başka gayem yok. Biraz yardımcı olabilmek, hayatlarının kıyısından köşesinden geçebildiğim kadarıyla, en azından minik bir dokunuşta bulunabilmek. Periyodik olarak triplerini çektim. Buradan beni takip edenler tanır az çok, en sevmediğim şey olduğunu onlarca kez yazmışımdır. Ama arkadaşlarım da çok kıymetlidir mümkün olduğunca onları anlamaya, destek olmaya, kırmamaya gayret gösteririm, sabredebildiğim yere kadar sabrederim. Peygamber sabırlı derdi arkadaşlarım bana hep de farkettim ki değilmişim ya. Beni de aşan şeyler varmış, bazı insanlar zor çoook zor. 

     Akşam çok iyi bir bakıyorsunuz sabah küsmüş. Sabah iyi, konuşuyorsun akşama kadar bir bakıyorsun akşam ben sana kırıldım tribi laf atıp çekilmeler, bir de bir şeyden haberin yok ha. Kim bilir kafasında ne kurmuş, kendine kırılacak çerden çöpten ne bulmuş. Kırılganlık değil bu kırılganlık birine incitme maksatlı bir şey söylediğinde olur. Bu kusur bulma. Evet tam ifadesi bu galiba. Napsam da sorun çıkarsam, canını sıksam, bana ilgi gösterse. Bir ara bir adam paylaşmış adam karısına hakaret edişini karısının ona nasıl sarıldığını falan anlatıyor. Bunun normal olduğunu düşünen varsa bir adım geri çıksın. Hatta şu an bu  blogdan çıksın, çok yanlış yerde çünkü. Bunun tahammül olduğunu düşünen biri tabi ki her şeyine katlanılmasını bekler, şaşırtıcı değil. Çoook zor insanlar tanıdım ama en zoru bu.

     Periyodik olarak engellendim. Evet çocuk gibi her yerden kabahat işlemişim gibi. Ben dışarıdan demirden gözüküyorum diye herhalde herkes vurdukça vurur, sabrımı sınar. Hiç kırılmam çünkü ben insan değilim. Verdiğim kıymete daima böyle cevap verildiğinden alıştım sanıyorum. Umursamıyorum deyince kötü oluyorum ama hep böyle yapıyorsunuz sevgili insancıklar her birinize üzülmekten kahrolsam nasıl devam edebilirim? Her yerden laf sokmalar yok mu hele. Ergenlikte bile yapmadım ben öyle şeyler kurban olayım yapmayın ya. 

     Bir kadın olarak şunu sormak istiyorum siz kırıldığınız insanlara kolayca güvenebiliyor musunuz? Her ay başka bir kadına aşık olan ya da ilgi duyan erkeklere güvenebiliyor musunuz? Kendinizden çok farklı olduğunu anladığınız insanlara kırılmamak adına mesafe koymuyor musunuz? Sizi kendi kendine periyodik olarak silip silip sonra aklı başına gelen insanlara güvenebilir misiniz? Arkamda durur ya da yanımda durur güvenini göremediğiniz, sizi mutlu etmek yerine mutsuz eden devamlı kız  çocuğu gibi naz yapan, enerjinizi düşüren insanların sizle iletişim kurmayı gerçekten istediğine inanabilir misiniz?

     Yine kimse üst üste hatalar yaparak kendimi bitirmiş olabilir miyim diyerek kendini suçlamayacak. Ben umursamayan. insanların hayatından şıp diye çıkıveren nankör olacağım. Napalım kavga edelim, kırıcı olalım, çirkinleşelim onlar gibi mi olalım? Alıştık, canları sağ olsun.

     Söyleyeceklerim bu kadar. Kırılmamış gibi yaparak yorulacağıma kendimi yazarak ifade etmek istedim. Ben de umursuyorum, ben de kırılıyorum demek istedim belki de kimbilir. Lütfen siz de kimsenin sizi mutsuz etmesine müsaade etmeyin, hayat çok kısa. 

     Ve hep söylediğim gibi insanlara rağmen yeni insanlar tanımaktan, iletişim kurmaktan korkmayın herkes kendisinden sorumlu. Sevgiler. :)

   

2 yorum:

Post Bottom Ad

Responsive Ads Here