2020

     
     Çocukluğumuzdan beri bilinçaltımıza işlenen son derece tehlikeli cümleler var. Masallardaki "mutluluk için beyaz atlı prensini bekle, sonsuza dek mutlu yaşamışlar, şatoda yaşamışlar" bunlardan yalnızca bir kaçı. Tüm masallar ve anlatılanlar farazi. Zorluklar karşısında ne yapmamız gerektiği anlatılmıyor, her şey toz pembe o yıllarda. Ara sıra zorluklar da olacak ama başarmak için çok çalışacaksın denmiş olsa belki bambaşka olurdu hayatlarımız. 
     Her senenin bir öncekinden güzel geçmesini bekleyerek hayal kırıklığına uğruyoruz. Şimdiden size söyleyeyim 2020 2019'dan daha güzel geçmeyecek. Yersiz yere ümitlenip kendinizi üzmeyin. Beklentiler üzer. Hatta muhtemelen daha kötü olacak. Çünkü şartlar değişiyor, insanlar değişiyor, dünya mütemadiyen daha acımasız bir yer oluyor. 
     2020'ye girerken sizden dileğim biraz daha gerçekçi olmanız. Bir kurtarıcı, mucize ya da sonsuz mutluluk beklemeyin. Bizim yaşadığımız coğrafya belli.Gerçekçi olduğunuz ve kendi kurtarıcınız olmaya çalıştığınız sürekli çalışıp mutsuz olduğunuz bir yıl diliyorum. Umarım mutlu olursunuz tabi ama malum hiçbirimiz sürekli çalışmaktan mutlu olamıyoruz. Hiçbirimizin altında Porsche yok bu saatten sonra gerek yok olmayacak da zaten ama sahip olduğumuz güzellikler var.
     Bir söz var hani dünyada huzur yoktur diye. Bura çile yeri canlarım. Çilemizi çekip gideceğiz. Hepimiz bir şeylerle sınanacağız. Akli dengemizi koruduğumuz, sağlıkla ve sevdiklerinizle geçen bir yıl olsun. Maximum temennim bu hepimiz için. Sevgiler.   

12 Yorumlar

 1. Valla gerçekleri yüzümüze yüzümüze çarpan yeni bir yıl yazısı olmuş.

  YanıtlayınSil
 2. Bu hayatta bol bol anı biriktirmek lazım. Acı da olsa tatlı da olsa insan anılarıyla mutlu oluyor. Yoksa gelecek mutlu günleri bekleyerek yaşamak mezarda uyumak gibi oluyor.

  YanıtlayınSil
 3. Umut etmekten vazgeçme bence...

  YanıtlayınSil
 4. Öncelikle merhaba takibe aldım seni...beklentiler umutlar iyidir yaa...belki olur :))

  YanıtlayınSil
 5. beklentiyi yüksek tuttukça düşüyoruz.

  YanıtlayınSil
 6. Bana göre uyandığım her yeni gün verilmiş bir hediye. Her sabahı kutlayan birisi olarak her yeni yılı daha da mutlulukla kutlarım. Sürekli bir iyilik beklemenin alemi yok ama kötü giden şeylerin güzellikleri görmemei engellemesine izin vermeyi kabul etmiyorum :)

  Deli dolu hayal kur, kırılmasından korkma. Hayal kurmadığında daha mutsuz oluyor insan.

  YanıtlayınSil
 7. Gerçeklerden kaçmayı severiz insanoğlu olarak :)
  yeni yıldan en büyük isteğim az hastalık az doktor :)

  YanıtlayınSil
 8. Bende pek umutlu değilim ama umarım güzellikler getirir hepimize.

  YanıtlayınSil
 9. Bana para getirsin size de ne istiyorsanız onu getirsin 2020.

  YanıtlayınSil
 10. Çok fazla pesimist olmak da yanlış aslında... Ulaşılabilir hedefler koyup, onları gerçekleştirince keyif veren mutluluklar yaşayabiliriz diye düşünüyorum. Ki yapmışlığım da var. :) Sevgiler.

  YanıtlayınSil
 11. Her yeni gelen yılı huzur ve mutlulukla gelmesi için bekliyoruz ama sanki heryıl biraz daha üzülüyoruz

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski