Bir Garip Davet

     2.sınıftayız, çok sevdiğimiz hocalardan biri sınıfta sevdiği 4 öğrenciyi ödül olarak evine yemeğe davet etti. Hem sevindik hem de havaya girdik. Bölüm başkanı evine davet etmiş, bize yemek hazırlayacak boru mu? Anahtarı bize verip "ders çıkışı benden önce gidin oturun" dedi. Önce bir tereddüt ettik önden gitme konusunda ama bir şey de diyemedik, meşguldü demek ki. Ayakkabıları kapının önünde bırakıp girdik eve, oturup bekledik. Hoca eve girer girmez azarladı bizi bura cami önü mü ayakkabıları içeri alın diye. Neyse aldık, ayakkabılı dolaşıyormuş evde. Sonra dedi ki yemeği niye yapmadınız X hocayı çağırdım. Biz de sanıyoruz ki biz davetliyiz. 

     Girdik mutfağa, mutfakta düzgün tabak yok. 6 kişi olacağız mecbur salatayı tepsiye koydu kızlar. Ben yemek yapmadım, ne münasebet davetliyim diyerek. Yemek yapmayı bilmiyordum zaten. Yemeğe oturduk, hoca kızlardan birinin önündeki tabağı alıp dedi ki "sen ortadan yersin". Tabak yok ya pek, kızın önünden aldığı tabağı davet ettiği hocaya verecek. Kendisi ıspanak yapmış. Benim alerjim var, yemedim. Kızlar hapur hupur yedikten sonra dedi ki "ıspanağı hep ayaklarımla küvette yıkarım". Kahkaha attık. Ellerimi yıkamaya banyoya girdim ki küvet ıspanak dolu, gerçekmiş. Gece yarısına kadar son ses opera dinledik. Tekli koltukta 3 kişi oturuyoruz. Hoca votka ikram etti. Kızlardan biri hiç içmemiş ne varsa içti. Salak salak konuşmaya başlayınca, saat de ilerleyince kalkmamız gerekti. İçen kız tüm yol söylene söylene bizim desteklerimizle girdi yurda.  

    Ertesi hafta hoca girdiği tüm derslerde bizi anlattı. Amfide dersine girdim "4 salak kız evimi cami mi sandılar ne ayakkabılarının kapı önünde bırakıp evimde dolaşmışlar, yemekleri de leş gibiydi, hele biri salatayı çay tepsisine koymuş" dedi. Herkes biliyor hikayedeki kahramanları, tüm okula rezil olduk. 75'ten aşağı not almadığım ve 100'lük kağıt verdiğim finalden 60 aldım. Sağ olsun o da geçme notu diye vermiş. Şimdi geriye bakınca tam olarak ne yaşadık, niye yaşadık anlamaya çalışıyorum. Hayatımdaki en saçma günlerden biriydi sanırım. Aşırı cringe anı.

21 Yorumlar

 1. ıspanağı ayaklarıyla küvette mi yıkıyomuş..ıspanağı yedikten sonra,ee tabii gülünür buna..😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Trajikomik bir olay, kendim yesem gülmezdim onlar yiyince güldüm :)

   Sil
 2. Gerçekten garip bir davetmiş...

  YanıtlaSil
 3. Bu nasıl bir anı. Film sahnesi olsa gerçekdışılıkta ödül alırdı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Film yapılsa hakkaten abartı eleştirisi alırdık :D

   Sil
 4. Sonunda uyandım neyse ki rüyaymış yazmanı bekledim gerçekten.Bu nasıl bir şeydir.

  YanıtlaSil
 5. Bu nasıl bir hoca, eve davet etmesi bile bir garipti ama devamını okuyunca en normal yeri o kaldı :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tırnaklarını yerdi kanlı çikolata ikram ederdi şimdi bunu söyleyince eminim bu hikaye de normal kalmıştır 😂

   Sil
 6. Gülmekten kendime gelemedim bir süre bu neee :D allahım yaa :D ne garip insanlar var hahah :D bi de ıspanağı öyle yıkamak nerden aklına gelmiş niye öyle yıkıyor kendi yedi mi acaba o şeyi ayy korku filmi öğesi gibi :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kendi de yedi, nerden aklına gelmiş bilmiyorum, küvette alan geniş ya lavabo gibi değil,rahat yıkanır diye düşünmüştür 😂

   Sil
 7. ha haaa ne komik ve tuhaf bir anı yaaa :) keşke gitmeseymişsiniz vallası :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok yok iyi ki gitmişiz güzel bir anı işte :)

   Sil
 8. ya sizde ayakkabıları niye kapı önüne çıkardınız adamın alerjisi varmış kapı önüne neyse geçmiş olsun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İçeride ayakkabılık yoktu, bilseydik yapmazdık :)

   Sil
 9. Neyin kafası bu ya? Aşırı sinir oldum. Benim başıma gelse ömür boyu o dersten kalmayı göze alıp ağzına tıkardım tüm laflarını! O günü anlattığı an açar ağzımı yumardım gözümü, ne varsa dökerdim ortaya! Nasıl dayandınız ki?

  YanıtlaSil
 10. Çok tuhafmış adam, ben olsam gidemezdim güvenip.

  YanıtlaSil
 11. Okurken sinirlerim gerildi terbiyesize bak

  YanıtlaSil
 12. Bence sıkıntı siz dört kişide nasıl böyle saçma bir insana kanarsınız :))
  cami önümü ne demek daha bunun bir saygı ve temizlik için olduğunu bilmeyen yada bilmek istemeyen bir eğitimci.
  gerçeği '' "ıspanağı hep ayaklarımla küvette yıkarım '' bunu diyen bir kişiden nasıl temiz olması beklenir ki .:))

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski