31 Parmaklı Kadın : Kumari Nayak

Kumari Nayak, Hindistan Ganjam'da yaşayan 63 yaşında bir kadın. Ayaklarında 8'er ellerinde 15 parmak var. Çevresi onu "cadı" olarak yaftaladıktan sonra zarar görmemek için evde hapis hayatı yaşamak zorunda kalmış çünkü Hindistan'ın bazı bölgelerinde hala doğum kusurları nedeniyle cadı olduğuna inanılarak pek çok kadın öldürülüyor. Ailesinin maddi durumu kötü olduğu için çocukken tedavi olamamış.
Polidaktili (Çok Parmaklılık) Nedir ?


Polidaktili anne karnında bebekte meydana gelen genetik bir kusur. Polidaktilinin sebebi mutasyon. Bireyler çoğunlukla tüm parmaklarını kullanamazlar, fazla parmakların bir kısmında eklemler oluşmamış olabilir. En yaygın görülen polidaktili türü 6 parmaklılıktır. 

8 Yorumlar

 1. Bir belgeselde insanın yaratılış aşamaları gösteriliyordu. Aslında el, ayak bütün olup daha sonra parmakların aralarındaki hücreler sanırım ölüyor ve açılmış oluyordu. Hz. Allah'ın her şekilde yaratmaya kudreti var.

  YanıtlaSil
 2. Hintlilerin bakış açısı dünyanın her yerinde aynı..😊

  YanıtlaSil
 3. İlginç bir konu. Bizim de bir bebeğimiz olmuştu, ayak parmakları altışar tane olarak doğmuştu. Fakat ne yazık ki ölü doğmuştu. O içimde derin bir hüzündür. Bu arada kandillerinizi kutluyorum vesselam.

  YanıtlaSil
 4. İnsan oğlu hiç akılanmayacak yıl olmuş 2020 hala cadı gözüyle bakmak yazık

  YanıtlaSil
 5. 2020de inanılacak gibi değil

  YanıtlaSil
 6. Şükretmemiz gerek sağlıklı her anımıza. Sağlık Allah'ın lütfu, nimeti.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski