Aklımızla Oynayanlar

1. Davul zurnayla evden gelin çıkaranlar


Mahalle kültürüyle büyüdüyseniz ya da ilçe, köy gibi küçük yerleşim alanlarında yaşıyorsanız bilirsiniz. Sabah 8 oldu mu başlar o davul zurna sesi çoğunlukla öğlene dek sürer. Hafta sonu iki dk fazla uyuma hayalleriniz hezeyanla sonuçlanır. Sokak düğünleri kadar felâket olmasa da verdiği rahatsızlık karşılaştırılabilecek ölçüttedir.

2. Otobüste koltuğu arkaya yatıranlar


Kısa yolculuklar neyse de uzun yolculuklarda sinir krizi geçirmenize sebep olur bu tipler. İki büklüm kalırsınız arkada umrunda olmaz, fosur fosur uyur o.

3. Uçakta telefonla oynayanlar


Herkes iş adamı olduğundan 10 saniye bile telefonu elinden düşüremez kimse. Uyu, kitap oku, sohbet et, hiçbir şey yapmasan boş boş bak de mi, yok o telefonla stort atılacak nette bir dolaşılacak. Bir şey olsa bu tipler ölmez de tüm uçak bunlar yüzünden ölür, bunlara gene bir şey olmaz.

4. Çıktığı tuvaleti temiz bırakmaktan acizler


En okkalı küfürleri hak etmelerine rağmen sükûnetimizi korumak zorunda olduğumuz bir tür oluşum bunlar. Fark ettiğinizde kolundan tutup çıktığı yere geri sokunuz, kapıyı da tutunuz, paşa paşa temizliyorlar.

5. Sıraya kaynak yapanlar


Bir ülkenin medeniyet seviyesi yalnız bununla ölçülebilir. Hastahanelerde genelde kadınlar yapar bunu, evde çocukları vardır, son otobüsleri kaçacaktır, bu geriliği yapmak için mutlaka bir sebepleri vardır. Bankada da orta yaş üzeri erkekler benim işim kısa, işten izin alamadım, çok bekleyemiyorum diyerek kaynak olurlar. Kul hakkı mul hakkı sıra esnasında pauselanır.

6. Benim çocuğumcular


Çocuğu cam kırar benimki yapmamıştır, ödev yapmaz hocası yaptırmıyor, küfreder çevreden öğrenmiştir. Hiçbir kusur yoktur bunların çocuklarında hep çevre kötüdür. Öğretmen en çok bunun çocuğuyla ilgilenmelidir, çok zekidir çünkü. Kimse sevmez bunları da çocuklarını da ama nasılsa çevreleri epey geniştir.


5 Yorumlar


 1. Sıraya kaynak yapanlar beni en delirten model :) Gülümseyerek okudum yazınızı :)

  YanıtlayınSil
 2. Gerçekten aklımızla oynuyolar,hepsinden de çekiyoz maalsef..😊

  YanıtlayınSil
 3. 3.seçenek hariç hepsi. okurken bile irrite etmeye yettiler. bi de toplu taşıma araçlarında yüksek sesle telefonla konuşanlar. bi de sakızı, ağızlarını gere gere çiğneyenler. tanımadığı insanların telefonlarına uzun uzun göz gezdirenler. yürürken omuz atıp hiç oralı olmayanlar. bacaklarını yayarak oturanlar, sanki dünyada bir tek onlar varmış gibi...
  çok doluymuşum bu konuda:D

  YanıtlayınSil
 4. Koltuğu yatırana bende sinir oluyorum. Sanki otobüsü satın almış gibi rahatsız ediyor beni

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski