Arkadaşımın Eskisi

Yakın bir arkadaşımın çalkantılı bir ilişkisi vardı. İlişkisinin nihayete ermesi için çok uğraştı, ilk günden beri kavga çıkmasın, huzurumuz olsun diye pek çok fedakarlıkta bulundu ama olmadı anlaşamadılar.


Ayrıldıkları gün ordaydım ve adamın söylediği bir şeyi duymuştum, yanlışlıkla ortaya çıkardım. O günden itibaren şahsıma da kin tutmuş. 

Arkadaşımı arayıp sürekli papağan gibi aynı şeyleri tekrar etmeye başladı "sen beni aldattın o yüzden ayrıldın." Kafasında bir senaryo yazmış ve yargı dağıtmaya karar vermiş. Böyle bir şey tabi ki olmadı, olsaydı arkadaşımın arkasında durmazdım zaten. Beni de defalarca aradı, anlattım, yok öyle bir şey dedim. Ama nafile. 

Önce kızın bilgisayarından edinip sakladığı fotoğrafları kızın tüm akrabalarına gönderdi, ardından ailesini arayıp kızın hiç yapmadıklarını anlattı, hani kızınıza sahibim çok ahlâksız kimse almaz artık bana kalsın diye. Kızla ilgilenen tüm erkeklere ve yakın arkadaşlarına biz onla neler neler yaşadık beni aldattı şeklinde mesajlar attı. Şantaj ve tehditlerinden psikolojik olarak çok yıprandı arkadaşım. Dayanamayarak dava açtı.

Şantaj, tehdit ve özel hayatın gizliliği ihlâlinden yargılandı. Mahkemeye çıktığında kendi pisliklerini anlatmak yerine yaptığı şey benim kendisine küfrettiğimi söylemek olmuş. Ben küfretmem bir de küfür bile bilmem. Oldukça izoleyimdir. Mahkemedeki küfrünü de ilk kez duydum. Anasına bir şeyler demiştim. Feministim bir de ben. Sosyal medyada birilerinin annesiyle ile ilgili hakaret yazanları bile engellerim. Yani o kadar saçma bir suçlama ki deli saçması 😂

Neyse efendim bunun davası epey sürmüş. Ben sabıka kaydı olmasın diye arkadaşımı arayıp şikayetini geri al yazık hayatı yanmasın dedim. Arkadaşım da evlendi barklandı çok mutlu zaten. Önce istemedi ama çok merhametlidir, sonra dersini almıştır diyerek çekti geri.


Erkeklerle ilgili böyle bir problemimiz var bu topraklarda. Hayır diyorsun benle yattı diyor, evet diyorsun aa bak herkese geliyormuş diyor, ayrılıyorsun arkandan iğrenç laflar söylüyor, ayrılma eşiğinde küfrediyor. İyi olanları tenzih ediyorum ama bu gruba sesleniyorum; bu kadar nankör bu kadar karaktersiz olmayı nasıl başarıyorsunuz? İnsan sevdiğim dediğine kıyar mı? Bu ondan önce kendinize ihanet. Biriyle yaşadığınız özel şeyleri başkalarına nasıl gösterebiliyor, anlatabiliyorsunuz? Sizi yetiştiren ailenizin utanç kaynağı olmaktan da mı utanmıyorsunuz? Güvenilmez, rezil adamlarsınız, Allah kimseyi sizinle denk getirmesin.

Yorum Gönderme

4 Yorumlar

 1. Kadın erkek ilişkilerinde gerçekten büyük problemlerimiz var. İnsanlar sevmeyi unutmuş sanırım. Sevdiğin birinden ayrılsan dahi o kişiye karşı kötü yakıştırmalar yapmak, şantaj vb. şeyler çok çirkin.

  YanıtlayınSil
 2. ben olsam çekmezdim davayı sabıka kaydı da olmasını istemiyorsa o kadar rezilliği yapmaması gerekirdi diye düşünüyorum..

  YanıtlayınSil
 3. insanların kötü gariplikleri... aklım almıyor gerçekten, neden böyleler? geçmiş yaşantılarındaki travmalar, sevgisizlikler falan mı sebep acaba. yoksa doğuştan mı...
  ama bir gerçek var ki, bu topraklarda kadın olmak zor.

  YanıtlayınSil
 4. En sinirlerimi bozan olaylar bunlar. Bende feminist olduğum için kadına yönelik her türlü şiddete karşıyım. Geçmiş olsun ikinize de.

  YanıtlayınSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)