Dilenci Toplum

     Son zamanlarda farklı platformlarda keşke şundanım olsa, bana bunu almak isteyen var mı paylaşımları yapan kadınlar görmüşsünüzdür. İhtiyacı olsun olmazsın internette görüp para vermek istemediği ürünleri bir 'enayi' bulup aldırma derdindeler. Biz kadın güçlü olmalı, kadın ayakları üzerinde durmalı, kimseye tamah etmemeliyi işlemeye çalıştıkça bu tipler kadınları oldukça aşağıda bir pozisyona sokuyor. Kimse kusura bakmasın ama 'sevgilinizi şöyle elinizden alıyorum' temalı fotolardan sonra en rezil hareket biçimi bu.

     Herhangi bir hayırsever ya da şirketin yardım etkinliklerinde önce ihtiyacı olmayanları görüyoruz. Bedava kıyafet mi veriliyor almalıyım, bedava baklava var mış uu koş hanım akşam yemegini çıkardık, bakış açısı bu. Öyle ki çoğu zaman ihtiyaç sahipleri yararlanamıyor bu olanaklardan. Çünkü ihtiyacı olan insan söyleyemiyor, utanıyor, gurur yapıyor. Fırsatçılar ne kadar çiğse ihtiyaç sahipleri o kadar naif. Hak hukuk yerim korkusu gitgide azalıyor, insanlar tabiri caizse birbirini tokatlamak peşinde. Yazık, bu toplumun yozlaşması çok feci seviyelerde. Umarım bir an önce kendimize geliriz. 

8 Yorumlar

 1. Benimde almak istediğim çok şey var ama bunları hiçbir zaman paylaşmadım. Yazdıklarınıza katılıyorum, umarım bir an önce toplum olarak kendimize geliriz.

  YanıtlaSil
 2. heey, baksanaa, bloglara yorum yaptğında seen, ismine tıklayınca blogun gözükmüyooo, yani yorum yaptığın arkadaşlarımız, blogunu bulamıyolar, bişi değiştirdin sen galiba blogunda, adres mi değiştirdin, gözükmüyo iştee, google a yazınca çıkıyoo, o yüzden, yorum yaparken, yoruma blog adresini de yaz bencesiiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de diyorum nerde benim yorumlarım neden azaldı iyi ki söyledin bir bakayım.

   Sil
 3. Evet yaaa, katılıyorum. Çok rahatsız ediyor beni de.

  YanıtlaSil
 4. Tokatlamak dedinde aklıma Kemal Sunalın bir filmi geldi :) Tokatçı idi galiba filmin adı. Tokatlama lafını yanlış anlamıştı sahiden tokat atmıştı falan :D Vallahi bu devirde herkes bir şekilde dileniyor aslında. Twitch yayıncılarıda dileniyor ama bağış diyorlar buna.

  YanıtlaSil
 5. Vahim bir durum gerçekten. Bu konu üzerine toplumsal bir inceleme yapip çözüm önerileri getirmek gerek. Daha aktif ve bireysel olarak kendine güvenen güçlü çocuklar yetiştirmek düşüyor bize.

  YanıtlaSil
 6. Bu hareket çok çirkin özellikle bir kadına asla yakışmayan hareketler. Bu kadar basit olamaz kimse diye düşünüyorum. Ama şu var ki farkında olduğum bizim toplumumuz aç gözlü doyumsuz. İstedikçe istiyor.

  YanıtlaSil
 7. Ah o kadınlar yok mu.Gerçekten bunaltıyorlar insanı.Ve gerçekten enayi yerine kendini koyduran çok insan var.Desen ki karşına çıkan dilenciye 1 lira ver zoruna gider ama böyleleri için her şeyi yapıyorlar.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski