Linç mi o?

     Çoğumuz bir dönem sosyal medyada linç edilmiş ya da lincin kıyısından dönmüşüzdür. Ben twitterı açtığım dönem One Directon hakkında eleştirel bir tweet attığım için linç edilmiştim. Bir ara da Justinciler spamlatıp hesabımı kapatmaya çalışmıştı. Aşırı saçma değil mi? Biz bile linç edilirken ünlüleri bir düşünün, her gün nelerle karşılaşıyorlar. 

     Dün çıkan haberlere göre Burcu Esmersoy, eski eşi ile ilgili sorulan sorulara karşılık olarak "düğününe çağırsa giderim" dediği için kendisine karşı bir linç kampanyası düzenlenmiş. Afedersiniz 'gavat' olmakla suçlayanlar, geniş diyenler, hiç sevmemiş diyenler gırla. Bir insanla aranızda sevgi bittiğinde o herhangi biri olur, bu sebeple bir başkasıyla evlenip mutlu olmasına sevinirsiniz. Düğününe gitmek belki bizim ülkemizde pek sıcak bakılacak bir olay değil ama arkadaşça ayrılsaydık ben de giderdim sanırım. Bunda linç edecek ne olduğunu anlayamadım,  peki bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

14 Yorumlar

 1. amazing blog :) I follow you #246 ,follow back?

  https://bubasworld.blogspot.com/

  YanıtlayınSil
 2. Sosyal medyada herşey var..Linç de var.."Acaba Burcu Esmersoy eski eşinin düğününe gidecek mi?"🤔 Meraklı melahatı geçtik,işimiz gücümüz magazin oldu..😊

  YanıtlayınSil
 3. Sosyal medya klavye delikanlılarından geçilmiyor. Bilir bilmez yazıp çiziyorlar. Çok gereksiz kullananları atmak lazım aslında

  YanıtlayınSil
 4. Alo, alo. Obrigada pela visita ao meu blog.
  Abri sua postagem e no Google tradutor consegui ler sua postagem.
  Sobre linchamento de alguém por não concordarmos com a opinião.
  O que faço quando não concordo é não comentar.

  Qual sua cidade?
  Beijo,
  Liliane

  YanıtlayınSil
 5. Sosyal medya terörü bu tarz yorumlar bence. Sanane , banane ikilisi burada çok gerekli:)

  YanıtlayınSil
 6. İnsanların bir de sosyal medya karakterleri oluştu, bu karakterler gerçek hayatta olamadıkları karakterler olabiliyor, o yüzden pek de dikkate almamak gerekir her konuşanı.

  YanıtlayınSil
 7. İnternetin bize getirdiklerinden biri de kolayca linç edebilme ve edilebilme oldu.

  YanıtlayınSil
 8. Burcu Esmersoy'un ne yapacağı bizi ilgilendirmeli mi? Bence bir de bu açıdan bakmalıyız. :) :)

  YanıtlayınSil
 9. Linç dediğin nedir ki. Normal artık günümüzde. Kim bilir klavenin başında kim var. Hani Cem yılmaz diyorda "toynağınla nasıl yazdın acaba ?" :D O yüzden linçleyenleri pek takmamak lazım. Ağzı olan konuşuyor. Bende bir kere Kafalar adlı youtube kanalının bir videosuna yazdığım yorum sebebi ile ergenler tarafından linç yemiştim. Kötü bir deneyimdi.

  YanıtlayınSil
 10. Pek takılmamak lazım bence boyle şeylere. Kimse kimsenin gardiyanı değil, çiftlerden bir tarafta sevgi bitmemiş bile olsa daha sinra diğeri evleniyor olsa bile en azından saygısından ötürü bunu normal karşılamalı ve tebrik etmeli diye düşünüyorum.

  Linç kültürüne gelince eğer sosyal medyada iseniz o her halükarda başınıza gelecek. A seçeneğini yapsanız diğer taraf b seçeneğini yapsanız oteki taraf linç edecek ondan kaçış yok. En iyisi sosyal medyaya takılmamak galiba

  YanıtlayınSil
 11. Twitter'daki bu linçleri hiç sevmiyorum gerçekten, her şeyi uzatıp sakız kıvamına getiriyorlar :/

  YanıtlayınSil
 12. Duyar kasma, Aynaya
  bakmadan konuşma, sürü psikolojisiyle hareket etme ne derseniz deyin ama Malumun ilanı twitlerle aslında bu konulara bende duyarlıyım deme şekli. Fazlası itici geliyor

  YanıtlayınSil
 13. Artık bu tarz şeyler yüzünden hayatı sosyal medyaya göre yaşar olduk.Önceden el ne der diyorduk şimdi bu kavramı daha da geniş kitlelere ulaştırdık.Bu yüzden sosyal medyada kendi halimde takılmak dışında bir şey yapmıyorum.Tabi biz ünlüler kadar göz önünde değiliz.Bir bakıma şanslıyız.

  YanıtlayınSil
 14. Eğlenmeye girdiğimiz yeri cehenneme çeviriyorlar.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski