Demek 8 Mart Kadınlar Günü

Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış 8 Mart, dünya emekçi kadınlar günü. Bugünün şu an amacı kadınların eşit haklara sahip olmadığı her alanda farkındalık oluşturmak. 


Bugün arkadaşlarınız, abiniz, komşunuz, bakkalınız, öğretmenleriniz, eski sevgiliniz kadınlar gününü kutlamak için çiçekli böcekli sevgi kelebeği mesajlar ve tweetler attı. İçlerinde her gün karısını dövenler, eski sevgilisine şantaj yapanlar, kadınları cinsel obje olarak görenlerin olduğu kalabalık bir grup bugün güzel güzel paylaşımlar yaparak vicdanlarını rahatlattı, yarın yeniden aynı insana gönül rahatlığıyla dönüşebilirler. 

Toplumdaki herkes pir-u pak, herkes o kadar bilinçli, merhametli ve eşitlikçi ki bugün. Geçen sene öldürülen 400 kadından uzaylılar sorumlu sanıyor insan. 


Hep kendini mükemmel gösterenler olmadı tabi, Khontkar adlı bir rapçi "sürtüğe bak" adlı bir şarkı yayınlayarak çöp bilinç altıyla günümüzü rezil etti. Zaytung kadınları para düşkünü gibi göstererek dalgavari bir haber yaptı, pek çok sözde erkek hukuk bizi kısıtlıyor sizin bizden fazla hakkınız var, siz bizden üstün olmaya çalışıyorsunuz gibi aptal saptal suçlamalarla bize ait tek günü bile hiç etti. 


Neyse olması gerekeni dileyelim biz, temennim diğerlerinin doğal seçilimle elenmesi. Tek bir gün değil her gün gerçekten sevildiğimiz, sayıldığımız, kıyafetlerimizde değil fikirlerimizle yargılandığımız, bilme ve memlekete faydalı olabildiğimiz bir sene olsun bir dahaki 8 marta kadar. İyi ki varsınız hemcinslerim, iyi ki varız. Birlikte güçlüyüz, birlikte güzel
. 

4 Yorumlar

 1. Ya ne güzel yazmışsınız cidden. Helal olsun, alkışlıyorum, çok haklısınız

  YanıtlayınSil
 2. noktası virgülüne kadar katılıyorum yüreğine kalemine sağlık canım benim sevgiler 👏👏

  YanıtlayınSil
 3. Erkeklerin kadınlardan daha fazla hak sahibi olduğunu düşünen bir kişinin hakikaten dünyadan haberi yok. İki cins arasında cinsiyet dışında hiçbir farkı asla kabul etmiyorum. Insan, kadın ve erkek olarak sınıflara ayrılamaz, hiçbir koşulda birinin diğerine üstünlüğü yoktur.

  YanıtlayınSil
 4. Doğru aslında kutlanacak pek bir şey yok da erkeklere rağmen varlığımızı sürdürebilmemizi kutlayabilirzi belki :)

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski