Dini Para Olanlar : Tokatçı Esnaflar

Yıllar evvel bir deprem bölgesinde insanlar açlıktan kırılırken 1 minik mandalinayı 1 liradan satan marketler ve ekmeği 5 katına satan manavlarla tanışmıştık. Korona çıkar çıkmaz maske fırsatçıları 30 tllik maskeleri 180 tlye satmaya başladı biliyorsunuz. Dün açıklanan korona virüsü vakası nedeniyle kolonyağına yönelen talep esnafı fazlasıyla sevindirmeye başlamış olacak ki hemen kolonyağına 3 katı fiyat biçmişler.  

Ne zaman birlik beraberliğe ihtiyaç duysak insanımız "hep birlikte bu zorluğu aşalım" demek yerine acaba kimi tokatlasam demeye başladı. Taksicilerimiz uzak mesafelere 3 kat ücret alıyor, esnaf maskeyi, kolonyağını hatta makarnayı bile 3-5 katı fiyata satmaya başlıyor. Bakın bu dolandırıcılıktır, dolandırıcılıktan daha fazlasıdır, karakter yoksunluğudur. Yarın başka bir sebepten ölecek olsalar o haram parayı kefenin cebine mi sokuşturacaklar merak içindeyim. Bu tür dolandırıcılara daha fazla fırsat tanımayın, karşınıza çıkan ederinin üstünde fiyatlı tüm ürün ve satıcıları Alo 175'e şikayet edin ya da HFA-bildirim adlı mobil uygulamayı indirip şikayet edin. İnsanlar açlıktan ölse pişirip etini yer bu yamyamlar. 

Yorum Gönder

9 Yorumlar

 1. Numara ve uygulama bilgisi için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Sokağa çıkmama falan ilan edilirse 5 litrelik yağı 100 liradan satar bunlar. Allah bu karaborsacılara fırsat vermesin.

  YanıtlaSil
 3. Evett yaa inanılır gibi değil, gerçekten yamyam bunlar.. Tel bilgisi önemli, çok teşekkürler..

  YanıtlaSil
 4. inanılır gibi değil gerçekten durum bu..
  Galiba en doğru tabir "İnsan insanın kurdudur"....

  YanıtlaSil
 5. Ne kötü insanlar var korona bahane içleri kötü bunların

  YanıtlaSil
 6. Çok kötü bir durum. Herkes şikayet etsin.

  YanıtlaSil
 7. bunu yapabilirim yakında, şikayetleri önemsiyorlardır umarım

  YanıtlaSil
 8. Bu dünyada bütün fırsatları değerlendirdinler. Zira ahirette hiçbir nimetten faydalanamayacaklar.

  YanıtlaSil
 9. Maalesef bu olaylar yaşanıyor. Kolonyalara ve dezenfektan ürünlere de zam yapmış bazı yerler galiba. Şikayet edildiğini bilmiyordum. Evet şikayet etmek gerekli bunu yapanları. İnsanların acılarını, endişelerini kazanç kapısı yapanlara fırsat sunulmasın.

  YanıtlaSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)