Dini Para Olanlar : Tokatçı Esnaflar

Yıllar evvel bir deprem bölgesinde insanlar açlıktan kırılırken 1 minik mandalinayı 1 liradan satan marketler ve ekmeği 5 katına satan manavlarla tanışmıştık. Korona çıkar çıkmaz maske fırsatçıları 30 tllik maskeleri 180 tlye satmaya başladı biliyorsunuz. Dün açıklanan korona virüsü vakası nedeniyle kolonyağına yönelen talep esnafı fazlasıyla sevindirmeye başlamış olacak ki hemen kolonyağına 3 katı fiyat biçmişler.  

Ne zaman birlik beraberliğe ihtiyaç duysak insanımız "hep birlikte bu zorluğu aşalım" demek yerine acaba kimi tokatlasam demeye başladı. Taksicilerimiz uzak mesafelere 3 kat ücret alıyor, esnaf maskeyi, kolonyağını hatta makarnayı bile 3-5 katı fiyata satmaya başlıyor. Bakın bu dolandırıcılıktır, dolandırıcılıktan daha fazlasıdır, karakter yoksunluğudur. Yarın başka bir sebepten ölecek olsalar o haram parayı kefenin cebine mi sokuşturacaklar merak içindeyim. Bu tür dolandırıcılara daha fazla fırsat tanımayın, karşınıza çıkan ederinin üstünde fiyatlı tüm ürün ve satıcıları Alo 175'e şikayet edin ya da HFA-bildirim adlı mobil uygulamayı indirip şikayet edin. İnsanlar açlıktan ölse pişirip etini yer bu yamyamlar. 

11 Yorumlar

 1. Numara ve uygulama bilgisi için teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 2. Sokağa çıkmama falan ilan edilirse 5 litrelik yağı 100 liradan satar bunlar. Allah bu karaborsacılara fırsat vermesin.

  YanıtlayınSil
 3. Evett yaa inanılır gibi değil, gerçekten yamyam bunlar.. Tel bilgisi önemli, çok teşekkürler..

  YanıtlayınSil
 4. inanılır gibi değil gerçekten durum bu..
  Galiba en doğru tabir "İnsan insanın kurdudur"....

  YanıtlayınSil
 5. Ne kötü insanlar var korona bahane içleri kötü bunların

  YanıtlayınSil
 6. Çok kötü bir durum. Herkes şikayet etsin.

  YanıtlayınSil
 7. bunu yapabilirim yakında, şikayetleri önemsiyorlardır umarım

  YanıtlayınSil
 8. Bu dünyada bütün fırsatları değerlendirdinler. Zira ahirette hiçbir nimetten faydalanamayacaklar.

  YanıtlayınSil
 9. Maalesef bu olaylar yaşanıyor. Kolonyalara ve dezenfektan ürünlere de zam yapmış bazı yerler galiba. Şikayet edildiğini bilmiyordum. Evet şikayet etmek gerekli bunu yapanları. İnsanların acılarını, endişelerini kazanç kapısı yapanlara fırsat sunulmasın.

  YanıtlayınSil
 10. Birbirimize destek olmamız gereken zor günlerde hep bir yerlerden fırsatçılar çıkıyor. Eskiden daha azdılar git gide fazlalaştılar. Çürük elma misali esnaf da birbirine benzemeye başladı.

  YanıtlayınSil
 11. Ev kiraları kaç lira olmuş sanki altından evleri ben de çok sinirleniyorum esnafa

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski