Korona Zorbaları

Birkaç gün önce 65 yaş üstü vatandaşları korumak amacıyla sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bunu fırsat bilen birkaç serseri de sokakta yaşlı avına çıkmaya başladı. Ekmeği mi yok, hasta mı, evi mi yok demeden ellerinde telefonlar insanların gözüne soka soka rencide etmeye başladılar. Sanki kendilerinin sokakta dolaşması normalmiş gibi.Dün maalesef pek çoğumuz bir zorbanın yaşlı bir adama zorla maske takıp kafasına kolonyağı döltüğü videoya denk geldik. Bugün oğlu videodaki kişinin babası olduğunu, şikayetçi olacağını yazmış. Linkten oğlunun açıklamalarını görebilirsiniz. : tık tık Videodaki şahıs iki farklı suçtan sabıkalıymış. Hafif suçlar da değil. Nasıl dışarıda merak ettim doğrusu. Korkunç bir saygısızlık, çağ dışılık. Umarım ailenin şikayetleri dikkate alınır ve şahıs gereken cezayı alır.  

Bu videonun beynimizdeki sarsıcı etkisi geçmeden başka bir teyzenin otobüse alınmadığı görüntüleri izledik. Onu da şu linkten izleyebilirsiniz : tık tık Kadın kendini anlatmaya çalışıyor, kimse dikkate almıyor. Belki evine gidecek diyen yok, otobüs almıyor, videoyu çeken de koronasın yaklaşma diyerek güyya kadınla dalga geçiyor. 


Anlamakta zorlanılan nokta şu: yaşlılar hastalığı yaymıyor, gençler yayıyor. Yaşlıların bağışıklıkları düşük olduğundan onları korumaya çalışıyoruz. Bu insanların yaşlılıkla aynı muameleye maruz kalmalarını diliyorum. Bu süreçte en fazla zararı yaşlılar gördü. Evde tüm gün sıkılıyorlar ara sıra dışarı çıkıp nefes alabiliyorlardı onu da yapamıyorlar, zaten yaşlandım diyerek kendilerini işe yaramaz hissediyor, ümitsizliğe düşüyorlar. Lütfen çevrenizde yaşlılara hastalıklı ve suçlu muamelesi yapanları görünce şikayet edin, eksikleriyle ilgili yardımcı olun. 

Yorum Gönderme

12 Yorumlar

 1. dün ben de gördüm bazı videolar, çok da üzüldüm. insanlar neden böyle kötü anlayamıyorum.

  YanıtlayınSil
 2. Okurken bile içim daralıyor benim insanlar nasıl böyle olabiliyorlar aklım almıyor. Amaç zaten yaşlıları korumak dediğiniz gibi. Kötüye mazaret bol.

  YanıtlayınSil
 3. insanların kötülüklerini her okuyup duyup veya izlediğimde daha kötüsü olamaz diyorum ama her defasında daha kötüsü oluyor...

  YanıtlayınSil
 4. Yaşlılara yapılan muamele eskiden cüzzamlılara yapılırdı. Her ikisi de cehaletin getirdiği davranışlar.

  YanıtlayınSil
 5. Bende izledim vallahi bastım küfürü 🙈allah ıslah etsin inşallah böyle gereksiz insanları...Rabbim inşallah bu kötü günleri en kısa zamanda geçer ...Sevgiler...

  YanıtlayınSil
 6. Evet sanki onlar hastalığı sadece yayıyorlar gibi suçlu muamelesi görüyorlar ama o kişilere ceza verilmiş yeterli mi bilemiyorum ama.

  YanıtlayınSil
 7. Yaşlılar her zaman hakarete maruz kalıyordu. Şimdiye mahsus değil. Ahlaken, edeben çöküş içerisindeyiz. Bu durum bile aklımızı başımıza getirmedi. Kötü yine kötü.

  YanıtlayınSil
 8. Yeterince zorba vardı zaten, bir de bunlar çıktı başımıza. Yaşlılar hastalığı yaymıyor, yalnızca daha hızlı etkileniyor diyeceğim de bunu o zorbaların anlaması mümkün değil.

  YanıtlayınSil
 9. Şimdi 20 yaş altıda yasaklandı bakalım bize ne zaman yasak gelecek diye bekliyoruz... Allah sonumuzu hayır etsn. (Amin)

  YanıtlayınSil
 10. Hiçbir şeyi neden düzgün yapamıyoruz biz vur deyince öldürüyoruz.

  YanıtlayınSil
 11. Özgüvenli diye zorba çocuklar yetiştirdik, yetiştiriyoruz. Gidişat hiç iyi değil.

  YanıtlayınSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)