Ya Reenkarnasyon Varsa?

5-6 yaşlarındayken zaman zaman kısa görüntüler hatırlardım. Hani çocukluk anılarımızı hatırlamak gibi. Tüm hatıralarımda oldukça büyüğüm. Sarı bukle bukle saçlarım, kocaman bir şapkam, oldukça rahatsız bir elbisem ve elimdeki mürekkepli kalemimle tahta eski bir masanın üzerinde sürekli el yazısıyla bir şeyler karalıyorum. Fransadayım, iç sesim yazar olduğumu söylüyor. İki katlı evimizin üst katında sürekli bir şeyler karalarken beni mutlu etmediği belli olan kısa boylu, varlıklı, yuvarlak minik gözlüklü, cepkenin en yakışmadığı adam (muhtemel eşim) odaya çıkıp bana bir şeyler söyleyip iniyor. Sık sık bu görüntüyü görüyorum zihnimde, yumurta topukla dar sokaklarda yürüyüşümü görüyorum, üzerimdeki elbise hala çok rahatsız. O kadar mutsuzum ki sürekli o devre ait olmadığımı düşünüyorum. Rüyalarımda Fransızca konuşuyorum, kısa kısa görüntüler görüyorum. Aslında bu görüntüler ilk olarak 4 yaşında başlıyor ama 5-6 yaşındayken sıklaştığı ve hatırlama başladığım için ne gördüğüme daha hakimim. Deli değilim, ailede hasta yok çok şükür, sanrılar gösteren ilaçlardan da kullanmıyorum, ne olduğunu bilmiyor ve adlandıramıyorum. Okumayı bile bilmediğim, evlerde internetin oladığı, evimizde tv izlemediğimiz, o dönemin giyim kuşamını hiç bilmediğim bir çağda bir yazarı, çevresindekileri, bir ülkeyi nasıl bilebiliyorum?


Bir kaç sene sonra televizyon programlarında reenkarnasyon tartışmalarına denk geliyorum. Çocuğun biri Barış Manço olduğunu iddia ediyor. Hatay çevresinde pek çok çocuk reenkarne olduğunu iddia ediyor. Orada öğreniyorum reenkarne olduğumu. Daha sonra bir gazete yazısı okuyorum, 3 yaşında bir çocuk 30 sene ölmüş ama cinayeti aydınlanamayan bir adamın öldürüldüğü yeri ve katilin ismini söylüyor. Sonra karısına giderek ben X'im seninle bunları bunları yaşamıştık oğlum nerde diyor. Bunu okuduktan sonra ara ara hatırladığım görüntülerin sebebinin bu olup olamayacağını düşünüyorum. Kimseye anlatamıyorum ama kapalı bir çevrede yaşıyoruz, deli sanarlar, hayal görüyorum sanarlar diye susuyorum. Kuran kursu hocası var memlekette gidince ona soruyorum reenkarnasyonu. "Bunlar kafir inancı, insan bir kez ölür, islama ters. Allah her canlı bir gün ölümü tadacaktır, dönülse Peygamberler dönerdi" diyor. Çok mantıklı geliyor ama benim bildiklerimi açıklamıyor ki bu. Seneler sonra googleda Fransa caddelerini dolaşırken kendimi evimde gibi hissediyorum. Aaa buraları tanıyorum diyerek ilerliyorum bir de epey değişmiş şuralar diyorum kendi kendime. Sanki gezdim gördüm de. Ailede Fransa'ya giden de yok ki anlatsın. Yurt dışında yaşayan pek çok akrabamız var ama hiçbiri Fransa'da değil. O görüntüler bunlar gerçek değil başka rüyalar görmek istiyorum diye kendimi ikna ettiğimde kesiliyor. 16 yaşımdan sonra hiç görmüyorum taa ki geçen gün oturmuş arkadaşımı beklerken. Gözlerim daldığında bir şeyler hatırladım sanki samandan bozma kağıdı buruştururken kendi kendime bir şeyler bağırıyorum ama anlamıyorum sadece iç sesimi duyabiliyorum Tanrım lütfen yeniden doğmama izin ver diyorum. İnanca ters, mantığa ters düşününce ama bunu açıklayamıyorum. Yeniden o masada oluşumu, tablolara bakarken, yazarken duyduğum hazzı açıklayamıyorum. Bunu tek bir tanıdığım dışında kimseye anlatmadım. Her neyse belki de o kadar mutsuzdum ki ruhum yeniden bir kadında hayat buldu. Peki sizce reenkarnasyon var mı?

DİKKAT :  Anlatılan çocukluk günlüklerime ve kişisel gözlemlerime dayanıyor. Kimsenin kafasını karıştırmak ya da bir inanç sistemini etkilemek amacında değilim. Hikaye okur gibi okuyunuz. 


10 Yorumlar

 1. Bende de oluyor hiç bilmediğim bir yere gittiğim zaman sanki orayı hatırlıyorum gibi hissediyorum.

  YanıtlayınSil
 2. yaşar nuri öztürk, kitaplarında yeniden enkarne olunabileceğini yazmıştı.

  YanıtlayınSil
 3. Spiritüalizme göre ruh astral tortularından arınmak için sürekli arka arkaya dünyaya gönderilir. Normal bir durumdur. Maddi alemde olgunluğunu tamamladıktan sonra bulunduğumuz fiziksel boyutta işini tamamlar ve bir daha gönderilmez.

  YanıtlayınSil
 4. Bana da olur bazen. Olmaz olmaz demeyelim :)

  YanıtlayınSil
 5. İnanmıyorum reenkarne meselesine.

  YanıtlayınSil
 6. İslam dinine bakacak olursak böyle bir şey yok ve inanmamamız gerekiyor.

  Şöyle düşünebiliriz belki sizin yaşadıklarınızı. Beyniniz çok yoğun çalışıyor. Gördüğü en ufak bir şeyi yorumlayarak size farklı bir şekilde gösteriyor olabilir.

  Ya da hepimizin başına gelen olaylar da oluyor böyle. Mesela hiç tanımadığımız biriyle karşılaştığımızda, ben bu kişiyi tanıyorum sanki deriz. Daha önce gördüğümüz birine benzetmiş de olabiliriz. Bir yere gittiğimizde de oluyor bu. Beynimiz bize oyunlar oynayabiliyor. Hala anlayamadığımız çok şeyler var. :)

  Ben rüyaları da çok enteresan buluyorum. Hiç gitmediğimiz yerlerde dolaşıyoruz, hiç tanımadığımız kişilerle konuşuyoruz. Uyanıpta saate baktığımızda çok kısa bir sürenin geçmiş olduğunu anlasak da; sanki çok uzun zaman geçmiş gibi oluyor. Lakin bütün bunların bilimsel hiçbir izahı yok.

  YanıtlayınSil
 7. Reenkarnasyona inanmıyorum ama kafamı kurcalayan noktalar oluyor bazen. Mesela hiç tanımadığımız insanları tanıyormuşuz gibi hissediyoruz. Bunu açıklayamıyorum. Belki ruhlar aleminde tanışmısızdır deyip geçiyorum.

  YanıtlayınSil
 8. Varsa umarım abdde zengin bir ailede büyüyen kaygısız bir çocuk olarak yeniden gelirim.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski