Yine Bir İyi Niyet Suistimali : Haluk Levent - İrem Krizi

Olaylar twitterda tuhafamasurup kullanıcı adına sahip bir kullanıcının kanser hastası olduğunu söyleyerek Haluk Levent'e ulaşmasıyla başladı. Hanfendinin adı İrem. Hanfendi dediğime bakmayın, kendi nezaketimden. Haluk Levent İzmir'e gidip kıza moral olsun diye gitarla şarkı söylemiş, ahbap aktivitelerine katılmasını sağlamıştı meğer kız da bu süreçte kimi bulsa koparabildiği kadar para koparmış.


Haluk Levent tedavisiyle yakından ilgilenebilmek için bir doktor ayarlamış ve İrem'den hastalığının gelişimiyle ilgili raporları doktorla paylaşmasını istemiş. Bir kaç defa rapor istemesine rağmen İrem raporları vermeyince Dokuz Eylül Üniversitesi'ni arayınca İrem'in hasta olmadığını öğrenmiş.

Son dönemde twitterın yardım maksatlı kullanılmasından ve ülke insanımız oldukça merhametli olmasından mütevellit bu kız da kendisini kanser hastası gibi göstererek insanların vicdanına dokunmuş anlayacağınız. Maksadı biraz para koparmak, takipçi kasmak, tanınmaktı muhtemelen. Bu uğurda insanların iyi niyetini suistimal etmekten hiç çekinmemiş. 

Anlaşılmayacağını nasıl düşünmüş bu ayrı enteresan, dolandırıcılar genelde zeki olur ama ben bu dolandırma hikayesinde kusura bakılmasın da zeka imaresi göremedim. İnsan kendisine neden kanser gibi insanların savaştığı zor bir hastalığa sahip olduğunu söyler, üç kuruş için değer mi anlamak güç.Bu insanlar yüzünden yardıma muhtaç diğer insanlara şüphe ile bakıldığından acilen nitelikli dolandırıcılıktan yargılanması gerektiğini düşünüyorum.

7 Yorumlar

 1. Çok üzücü bir durum. Bu kadın kanser olmayabilir ama psikolojik sorunları olduğu kesin. Yine de bu olay bir yol kazası olarak görülmeli ve yardıma ihtiyacı olanlara destek olmaya devam edilmeli.

  YanıtlaSil
 2. İnsan kime yardım edeceğini bilmiyor. Çok ayıp yaptığı gerçekten hasta olursa kimse inanmaz.

  YanıtlaSil
 3. Bu adamı nasıl üzüyorlar anlamıyorum

  YanıtlaSil
 4. Yazıklar olsun böyle insanlara

  YanıtlaSil
 5. Yardım ederken araştırmak gerekiyor artık.

  YanıtlaSil
 6. Çok kötü bir durum ihtiyacı olan bir şeyi başkasının elinden almış hem de! 😔

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski