Letgo'da Satış Yapmak

Ölücüler
5 bin liralık ürünü 100 liradan almaya çalışan ölücüler başrol. Arkadaşım özel tasarım gelinliğini koydu, tasarımcısını da ekleyerek. 15 bin liralık gelinliği 200''den almaya çalıştı kadınlar. Bir de "500'den fazlaya satamazsınız" falan akıl veriyorlar. En basit gelinlikler kiralamak bile 2 binden başlıyor. Bunlar nerde yaşıyor bilmiyorum. O 3 gramlık aklın da sana kalsın ablacım belli ki sende pek işlev görmüyor diyesi geliyor insanın. Satmaktan vazgeçti tabi, bunlar bu kadar kaliteli bir şeyi giymeye layık değiller diye ağlayarak.

Uyanıklar
Ahı gitmiş vahı kalmış ürünleri aldıklarının bile fazlasına satmaya çalışan uyanık tayfa. Ayakkabı satıyor adam, ayakkabının her yeri patlamış ama 80 lira. Zaten 900 yıl önce 90a almışsın utan be adam.

Spotçular
Kendisi 2.el eşya işiyle uğraştığı için burdan düşük fiyata aldığı ürünleri kendi yerinde yüksek fiyata satıyor bunlar. Bir ürün sattıysanız, sattığınız kişinin profilini takipte kalın.

Sapıklar
Merhaba güzelim tanışalım giriş yapanlar, o elbiseyi bir de üstünde görsek teklifleri yapanlar. Sayısı da azımsanmayacak kadar fazla bunların. Yurt dışında ikinci el eşya satmak aşırı kolay çünkü ikinci el uygulamasına giren insanlar ürün almaya giriyor ama bizim toplumda öyle bir açlık var ki ürün platformuna bile kadın satış platformu muamelesi yapılıyor. Eğer kadınsanız mümkünse tek başınıza görüşmeye gitmeyin. Ülke artık Kolombiya'dan hallice çünkü.

Anlaşıp Gelmeyenler
Fiyatta anlaşırsınız, numaranızı verirsiniz, tamam yarın geleceğim diyip gelmezler.

Evime Getirseneciler
En yaygın görülen tip de bunlar. Zaten ürünü yarı fiyatına alıyorsun bir zahmet poponu kaldırıp 3 lira otobüs parasi ver de ürününü almaya gel. Avuç kadar ürün için bir de senin şehir dışındaki evine getirelim. Oldu canım.

Velhasıl kelam sorun uygulamda değil, uygulama çok güzel düşünülmüş ama sorun milletimizde. Eğer ticaret yapmayı düşünüyorsanız pazarda ya da amazon ve instagramda satışı düşünürseniz daha iyi olur kanaatindeyim.

3 Yorumlar

  1. Çok merak ettiğim bir platformdu, ilk duyumlarım halen gecerliymis demek ki.

    YanıtlayınSil
  2. Ben Dolap kullanıyorum oradaki kullanıcılar daha kaliteli geliyor bana

    YanıtlayınSil
  3. Bir kere deneme şanssızlığı gösterdim bu uygulamayı. Kıyafet hakkında makul gibi başlayan sorular tuhaflaşmaya ve ısrarla aynı tarz sorular sormaya başlayınca hesaba bakmak aklıma anca geldi,ortamın yabancısıyız neticede. Soruların amacını anlayınca başlarım uygulamaya deyip çıkıverdim. Bir daha da kullanmadım. Bizim buralada bu işler olmuyor , o kesin.

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski